niedziela, 4 marca 2018

Jadalne z własnego balkonu....

Wiosna już tuż tuż, my nie próżnujemy i już zaczynamy sianie, przesadzanie, czyli jednym słowem przygotowywanie oferty dla Was na nowy sezon. Dlatego dziś kilka propozycji na jadalne rośliny, które nie wymagają dużo miejsca, a dają dużo radości, nie tylko kulinarnej....

1. ZIOŁA - absolutny "must have" jak to się teraz mówi. Zioła sprawdzą się w każdych warunkach balkonowych, należy tylko odpowiednio je dobrać do nasłonecznienia. Wszędzie sprawdzi się mięta, na słonecznych balkonach uda Wam się uprawa tymianku, hyzopu, lawendy, szczypiorku, rozmarynu, bazylii, oregano. W półcieniu urośnie pietruszka, cząber, szałwia, a w miejscach łagodniejszych, chłodniejszych melisa. To tylko niektóre propozycje. Więcej o ziołach w naszych postach.

2. POMIDORY - już od wielu sezonów proponujemy posadzenie na balkonie odmian pomidorów przeznaczonych specjalnie do uprawy balkonowej, są to pomidory koktajlowe, czerwone, żółte, czereśniowe.

3. PAPRYKA - w szczególności pikantna, o małych owocach, papryczka chili. Sprawdzą się zwłaszcza na słonecznych balkonach. Plon z jednego krzaczka bardzo pikantnej papryki starczy na naprawdę dłuuuugi czas. Wysuszoną paprykę mielimy i mamy z głowy zakupy tej silnej przyprawy.

4. BURAK LIŚCIOWY - niezwykle dekoracyjny, mało popularny, a przydatny do tworzenia oryginalnych letnich sałatek.

5. TRUSKAWKI I POZIOMKI - coś słodkiego z własnej doniczki, odmiany truskawek zwisające będą dodatkowo fajną ozdobą, posadzone zamiast tradycyjnych surfinii czy pelargonii. Uprawa poziomek to frajda przede wszystkim dla dzieci. Edukacyjnie i zdrowo ;)

Oczywiście aby cieszyć się własnymi plonami należy przede wszystkim pamiętać o podlewaniu doniczkowych przysmaków. A bardziej ambitni mogą spróbować uprawy sałaty, ogórków, i wielu innych smacznych roślin. Wszystkie wymienione rośliny będzie można kupić już wiosną w naszym Gospodarstwie Ogrodniczym BIOGAR, Dziadkowice 61, k. Siemiatycz. Zapraszamy!

Świeżo posadzona sadzonka mięty z naszej tegorocznej oferty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz